Gamboç nedir ? Gamboç Türkçe sözlük anlamı

Gamboç kelimesi, Türkçe'de "takım elbise ve benzeri kıyafetlerin taşınması için kullanılan, kumaştan yapılmış, genellikle fermuarlı kılıf" anlamına gelen bir kelimedir. Gamboç kelimesinin kökeni, Arapça "gıl'ab" kelimesidir. Bu kelime, "örtü, kılıf" anlamına gelir. Türkçeye gıl'ab kelimesinden geçmiştir.
Gamboç kelimesinin ilk kullanımı 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Tanzimat dönemindeki bazı kaynaklarda, gamboç kelimesine rastlanmaktadır.
Gamboç kelimesi, günümüzde hâlâ yaygın olarak kullanılmaktadır. Gamboç kelimesinin telaffuzu şu şekildedir: Gam-boç, kelimesinin eş anlamlısı "kılıf" kelimesidir. Bkz: Gamboç Ambalaj Ltd. Şti.

Üyesi olduğumuz Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğindeyiz

Üyesi olduğumuz Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinde, Adana Sanayi Odası başkanı Zeki Kıvanç beyefendi rozetimizi takdim ederek bizleri onurlandırdı. İsimlerine özel hazırladığımız hediye gamboçları değerli iş adamlarımıza takdim ettik.
Sayın; Adana Askon Başkanı Recep Çalışkan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çomu, Hak Plastik ve Adana Demir Spor yöneticilerinden değerli iş adamı İmam Gazali Hıradağı beyefendi ile hatıra fotoğrafı çektirdik. Hayırlara vesile olması temennilerimizle.

Sn.Devlet Bahçeli'ye Özel Nakış İşlemeli Gamboç

İlk defa nonwoven kumaş üzerine nakış işlemesini denedik ve gayet başarılı bulduk. Sayın Devlet Bahçeli Bey'in kendine özel gamboç talebini karşılamak üzere standartların ötesinde kalite ne olur diye düşünen ekibimiz hiç denenmemiş olan, narin yapıya sahip ve dokusuz kumaş olması sebebiyle yırtılıp büzme yapar mı kuşkularını yenebildik :) Tabi burada nakış makinasının kalitesi ve profesyonelliği çok önemli. Buyrun videoya;

Facebook Twitter Youtube Instagram Pinterest