Üyesi olduğumuz Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğindeyiz

Üyesi olduğumuz Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinde, Adana Sanayi Odası başkanı Zeki Kıvanç beyefendi rozetimizi takdim ederek bizleri onurlandırdı. İsimlerine özel hazırladığımız hediye gamboçları değerli iş adamlarımıza takdim ettik.

Sayın; Adana Askon Başkanı Recep Çalışkan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çomu, Hak Plastik ve Adana Demir Spor yöneticilerinden değerli iş adamı İmam Gazali Hıradağı beyefendi ile hatıra fotoğrafı çektirdik. Rabbim hayırlara vesile kılsın. #askon #adana #telapack #gamboç 

Dünyanın İlk Nakış İşlemeli Gamboçu

İlk defa nonwoven kumaş üzerine nakış işlemesini denedik ve gayet başarılı bulduk. Sayın Devlet Bahçeli Bey'in kendine özel gamboç talebini karşılamak üzere standartların ötesinde kalite ne olur diye düşünen ekibimiz hiç denenmemiş olan, narin yapıya sahip ve dokusuz olması sebebiyle yırtılıp büzme yapar mı kuşkularını başararak yenebildik :) Tabi burada nakış makinasının kalitesi ve profesyonelliği çok önemli! Buyrun videoya;

 

Plastik poşet kullanma

Prof. Dr. İbrahim Peker, plastik poşetlerin kimyasal çözünmesiyle toprak ve suya zehir karıştığını belirterek, bu mikroskobik zehirli parçacıkların besin zincirine girdiklerini bildirdi.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Peker, plastiklerin, petrol veya petrol türevlerinden üretildiğini söyledi.Plastik ambalajların son derece hafif olmasından ve kolay şekil alabilmesinden dolayı, giderek daha yaygın şekilde kullanıldıklarını ifade eden Peker, plastik ambalajların başlıca türlerinin ''Polietilentetraftalat (PET), polivinilklorür(PVC), polistren(PS) ve polietilen(PE)'' olduğunu anlattı.

Devamını Oku

Nonwoven Gamboç Kumaşı nedir ?

Dokunmamış tekstiller, dokuma ve örme olmayan, özel kullanımlar için imal edilen ve kullanım süresine göre maliyeti çok düşük olan teknik tekstil ürünleridir. Sıvı çekici, sıvı itici, esnek, sağlam, yumuşak, gergin, yanmayı geciktirici, filtre edici, antibakteriyel özellikleri olan ürünlerdir. Dokunmamış tekstillerde, ana hammadde elyaftır veya ham petroldür.

  • 1
  • 2